آیا می خواهید شادتر باشید؟ اکثر ما فکر می کنیم که کلید شادی بیشتر، ایجاد تغییرات بزرگ در زندگی ماست. جالب اینجاست که تحقیقات نشان می دهد که افزایش شادی اغلب ناشی از تغییرات کوچک در برنامه های روزانه یا هفتگی ما است. هر یک از این عادت ها می تواند به خلق و خوی و نگاه شما به زندگی کمک کند. چندین مورد از آن ها را با هم انجام دهید و مطمئن باشید که خودتان را شادتر می کنید.

۱. روی روابط تمرکز کنید

همه ما این کار را کرده ایم. شما برای شام با یکی از عزیزان یا دوستان خوب بیرون می روید، اما توجه شما مدام به پیام های رسانه های اجتماعی یا ایمیل های کاری که در گوشی شما ظاهر می شوند، معطوف می شود. غرایز ما به ما می گویند که این پیام های مهم در حال حاضر به توجه ما نیاز دارند، اما وقتی ما به این غرایز تن در می دهیم، شادی و رفاه خود را از دست می دهیم، زیرا بخشی از فرصت تعامل و ارتباط با فردی که در مقابل ماست را از دست می دهیم.

 

۲- روی کارهایتان تمرکز کنید
زمانی که روی چیزی کار می کنید مثلا در شغل خود، یک مشغله جانبی، یک تلاش خلاقانه، یا حتی یک سرگرمی شما زمانی خوشحال تر خواهید بود که بتوانید وارد “جریان” شوید، حالتی که در آن کاملا درگیر کاری که روی آن کار می کنید هستید تا جایی که گذر زمان را از دست می دهید. بنابراین با برنامه ریزی بخش هایی از زمان به خودتان فرصت دهید تا روی پروژه خود تمرکز کنید و با کم ترین وقفه ممکن کار کنید. برعکس، در لحظاتی که روی یک پروژه یا کار پیچیده تمرکز نمی کنید، به دنبال فرصت هایی برای تعامل و گفتگوی واقعی با همکاران خود باشید. همان طور که روابط قوی تر ما را در زندگی شخصی شادتر می کند، روابط قوی تر در محل کار ما را در محل کار شادتر خواهد کرد.
۳- هر روز کمی ورزش کنید
شما می دانید که ورزش منظم به شما کمک می کند تا احساس سلامتی بیشتر و عمر طولانی تری داشته باشید، اما شواهد فراوانی نیز وجود دارد که نشان می دهد این کار باعث می شود که شما احساس شادی و استرس کمتری داشته باشید. این دلیل بسیار خوبی است که هر روز برای ورزش وقت بگذارید، یا هر روز به اندازه ای که می توانید ورزش کنید. تحقیقات اخیر نشان می دهد که ورزش به شما کمک می کند تا بهتر بخوابید و روز بعد احساس شادابی و انرژی بیشتری داشته باشید.
۴. فعالیت های جذاب با فعالیت های سرگرم کننده
شما می توانید برخی از این کارها را انجام دهید، برای مثال اگر به پادکست مورد علاقه خود گوش می دهید یا برنامه مورد علاقه خود را در حالی که روی تردمیل هستید تماشا می کنید. زندگی پر از فرصت هایی برای سرگرم کننده تر کردن کارهای خسته کننده است، برای مثال گوش دادن به موسیقی رقص در حالی که لباس ها را تا می کنید، یا یک کتاب صوتی سرگرم کننده در طول رفت و آمد خود. و شما می توانید با اضافه کردن روابط به کار ناخوشایند، لذت بخش را افزایش دهید.

 

۵. مدیتیشن کنید – – فقط نفس بکشید.
شواهد علمی زیادی وجود دارد که مدیتیشن ما را خوشحال می کند و همچنین عملکرد مغز ما را بهبود می بخشد. در واقع، شادترین انسان روی کره زمین یک راهب تبتی است که بیشتر وقت خود را به مدیتیشن می گذراند. اما همه با مدیتیشن راحت نیستند. هولمز می نویسد که برای انجام این کار بی قراری و بی حوصلگی می کند. اما حتی تمرکز بر نفس کشیدن برای چند نفس آرام هم می تواند شما را آرام کند.

 

۶. از تعطیلات آخر هفته خود دفاع کنید

خر هفته را مانند یک تعطیلات در نظر بگیرید.” این به معنای پر نکردن آن از کاره ای روزمره و تعهدات و اطمینان از صرف زمان برای انجام کاری است که واقعا از آن لذت می برید. آخر هفته همچنین می تواند هم لذت بخش تر و هم خاطره انگیزتر باشد اگر کاری را انجام دهید که معمولا انجام نمی دهید، مانند رفتن به نمایشگاه یا کنسرت. شما به هفته کاری بازخواهید گشت و احساس آرامش و انرژی بیشتری نسبت به آن دو روز خواهید داشت.

 

۷. ترستان را پیدا کنید
یک مطالعه جالب نشان داد که افرادی که ترس را تجربه می کنند، به این صورت تعریف می شوند: ” احساسی که وقتی فرد با چیزی به شدت گسترده مواجه می شود که نیاز به به روز رسانی طرح های ذهنی فرد را تحریک می کند، کم تر تحت فشار قرار می گیرد. در نتیجه یکی از بهترین راه ها برای تجربه ترس، بیرون رفتن به طبیعت است، حتی در پارک، اگر جنگل یا ساحلی وجود نداشته باشد.”

 

۸. کارهای کوچک و محبت آمیز انجام دهید.

یکی دیگر از راه های شگفت انگیز برای احساس شادی، انجام اعمال محبت آمیز و کوچک برای دیگران است. یک آزمایش نشان داد که وقتی شرکت کنندگان یک عمل محبت آمیز و کوچک انجام دادند (در این مورد نوشتن یک نامه کوتاه به یک کودک بیمار)، حس شاذی بیشتری داشتند.

تحقیقات جداگانه نشان داده اند که خرج کردن پول برای دیگران شما را شادتر از زمانی می کند که آن را برای خودتان خرج می کنید. بنابراین پیش بروید و کار خوبی برای دیگران انجام دهید. این کار تضمین شده است که شادی خودتان و دیگران را افزایش می دهد.

 

۹. قدردانی را تمرین کنید

تحقیقات به طور مداوم نشان می دهد که احساس قدردانی شما را شادتر خواهد کرد. و قدردانی یکی از معدود احساساتی است که پ تحت کنترل ماست. اغلب ما نمی توانیم خود را خوشحال یا دوست داشته باشیم. اما همه ما چیزهای زیادی در زندگی داریم که باید قدردان آن ها باشیم، و اگر برای یک لحظه توقف کنیم و برخی از آن چیزها را در نظر بگیریم، حداقل برای آن چند لحظه احساس سپاسگزاری خواهیم کرد.

 

۱۰. آن را با هم ترکیب کنید.

خیلی چیزها که ما را خوشحال می کند که از آنها کم تر لذت می بریم. یک نسخه جالب از این تجربه را داشتم که بعد از سال ها، بالاخره اولین ماشین برقی ام را خریدم. هر بار که پشت فرمان می نشستم، تعجب می کردم که چقدر نرم و بی صدا بود، چقدر سریع به پدال گاز واکنش نشان می داد و چطور همیشه روز را به طور کامل شارژ می کرد تا هیچ وقت مجبور نباشم برای چند ماه زودتر به پمپ بنزین بروم.

این کار سازگاری هذیانی نامیده می شود، و در مورد هر چیزی که به ما لذت می دهد اگر به اندازه کافی آن را تکرار کنیم، صدق می کند. بنابراین همه چیز را تغییر دهید. چیزی را که دوست دارید در یک محیط متفاوت، با شخصیتی متفاوت، در زمانی متفاوت، یا به شیوه ای متفاوت، انجام دهید.

 

۱۱. شادی را بخشی از برنامه خود قرار دهید

یکی از بهترین کارهایی که می توانید برای خودتان انجام دهید این است که یک برنامه شاد داشته باشید.  هر هفته به برنامه خود نگاه کنید و وقت خود را با دوستان یا عزیزانتان بگذرانید، زمانی را در طبیعت بگذرانید، زمانی را برای رویاپردازی اختصاص دهید. هر کدام از ۱۰ پیشنهاد بالا و هر چیز دیگری که باعث می شود احساس رضایت واقعی داشته باشید. وقتی چیزی در تقویم ما نوشته می شود، ما تمایل به انجام آن داریم.بسیاری از آن ها کارآفرینان یا رهبران کسب وکار هستند که می گویند که چگونه تمرکز بر روی شادی و رضایت خود باعث می شود که زندگی بهتری داشته باشید.

تفاوتی ندارد که بخواهید با دیگران رابطه دوستی را شروع کنيد و یا با فردی به یک ارتباط حرفه‌ای و شغلی جدید برقرار کنید، توانایی شروع یک مکالمه یک مهارت عالی برای ایجاد ارتباط است. با این حال، یافتن واژه‌ای مناسب برای اولین بار که کسی را ملاقات می‌کنید می‌تواند یک چالش باشد. صرف‌نظر از موقعیت یا شخصیت فردی که می‌خواهید با آن‌ها صحبت کنید، چندین روش موثر برای شروع مکالمه وجود دارد. در این مقاله 12 روش برای شروع گفتگو همراه با مثال‌ کاربردی انها ارائه می‌کنیم که می‌توانید هنگام شروع مکالمه از آن‌ها استفاده کنید

چگونه یک مکالمه را آغاز کنیم؟ 

در محل کار، شما می‌توانید طیف گسترده‌ای از موضوعات را تا زمانی که مناسب محیط هستند انتخاب کنید. گفتگو با همکاران و یا تماس‌های حرفه‌ای متفاوت از گفتگو با دوستان یا آشنایان جدید خواهد بود. تلاش‌های اولیه شما می‌تواند گفتگویی را آغاز کند که به شما کمک می‌کند روابط ارزشمندی با همکاران و همکاران خود ایجاد کنید. در اینجا چند مورد از بهترین شروع مکالمه برای کار آورده شده‌است:

۱. درخواست اطلاعات

یک راه عالی برای شروع یک مکالمه این است که از فردی که می‌خواهید با آن صحبت کنید، اطلاعات کسب کنید. این یک روش موثر و طبیعی برای ایجاد رابطه با دیگران است. حتی اگر شما هم اکنون پاسخ سوال خود را بدانید، هنوز هم راهی خوب برای نزدیک شدن به فردی است اگر نتوانید به یک موضوع دیگر فکر کنید.

برای مثال، اگر در یک رویداد شرکت می‌کنید و یک هم‌کار را می‌بینید که هنوز با آن‌ها صحبت نکرده‌اید، می‌توانید از آن‌ها در مورد این کنفرانس سوال کنید.

مثال: آیا می‌دانید که مدیر منطقه‌ای بعد از جلسه افتتاحیه در مورد چه موضوعی سخنرانی خواهد کرد؟ ”

با این کار می‌توانید با اشاره به چیزی که دوست دارید صحبت کنید و غیره و غیره.

۲. از دیگران تعریف کنید

تعریف کردن از کسی می‌تواند به روز آن‌ها را بهتر کتد و اعتماد به نفس آن‌ها را افزایش دهد. شما می‌توانید هر چیزی را که در مورد کسی که دوست دارید انتخاب کنید و بگویید که چرا آن را می پسندید.

توجه کنید که از این روش بیش از حد استفاده نکنید زیرا باعث می‌شود دیگران به شما صفت تملق و چاپلوسی بدهند ولی استفاده در حد کم اثر بخش است

مثال: ” من واقعا موهای شما را دوست دارم. این زخم ظاهرتان را بهتر کرده است.”

سوالات متعددی وجود دارند که شما می‌توانید از آن‌ها بخواهید که مکالمه را ادامه دهند، مانند جایی که آن‌ها می‌روند موی خود را کوتاه کنند و یا اینکه چطور مدل موی خود را انتخاب می‌کنند.

۳. درباره چیزی خوشایند توضیح دهید

شما معمولا می‌توانید ویژگی مثبت در مورد یک رویداد یا موقعیت را پیدا کنید. این موقعیت می‌توانست کادوهای داده شده در شب قبل یا یک بازی باشد. موقعیت های مناسب را بیابید و با استفاده از آنها مکالمه را شروع کنید

مثال: ” دیشب بازی فوتبال را تماشا کردید؟ من فکر می‌کنم که تیم ما بالاخره به حق خود رسید.”

۴. خود را معرفی کنید

در حالی که این ممکن است برای هر موقعیتی مناسب نباشد، این یک روش ساده برای نشان دادن علاقه شما به ملاقات با کسی است. اگر شما تازه یک کار جدید را شروع کردید و هنوز کسی را در بخش دیگری ملاقات نکرده اید، می‌توانید به آن‌ها نزدیک شوید و خودتان را معرفی کنید.

مثال: ” سلام، من لیسا هستم. من برای تیم جدید هستم و می‌خواستم خودم را معرفی کنم.”

سپس می‌توانید سوالاتی را در مورد موقعیت آن‌ها بپرسید و یا اینکه چقدر با شرکت بوده‌اند.

۵- پیشنهاد کمک کنید

اگر در وضعیتی قرار بگیرید که به فردی که می‌خواهید با آن‌ها صحبت کنید، کمک کنید، به آن‌ها کمک کنید. پیشنهاد کمک می‌تواند شما را دوست‌داشتنی کند و اعتماد فرد دیگر را جلب کند، به خصوص وقتی که شما نشان دهید که واقعا نگران باشید.

مثال: ” آیا می‌توانم به شما کمک کنم که برخی از این فایل ها را حذف کنید؟ یا “آیا شما به یک صندلی نیاز دارید؟”

از آنجا می‌توانید به مکالمه مربوط به تکلیف، مانند آنچه در محتوای پوشه ها است، وارد شوید.

۶. درخواست کمک کنید

درخواست کمک یک شروع موثر دیگر است. این کار به این دلیل کار می‌کند که باعث می‌شود فرد دیگری احساس کمک کند، به خصوص اگر این چیزی است که آن‌ها می‌توانند به راحتی فراهم کنند. اگر کسی به شما لطف کند، ممکن است بیشتر به شما به شما اعتماد کند. درخواست کمک می‌تواند به شما کمک کند یک مکالمه دوستانه ایجاد کنید، اما مطمئن شوید که درخواست شما برای طرف مقابل مناسب است.

مثال: آیا می‌توانید به من بگویید که این اتاق کنفرانس کجاست؟ یا ” آیا می‌توانم قلم را از شما قرض بگیرم؟

۷. یک تجربه مشترک را ذکر کنید

اگر می‌خواهید با کسی صحبت کنید که در مورد چیزی مشترک با شما صحبت می‌کند، همیشه می‌توانید یک موضوع را به عنوان یک نقطه مشترک برای صحبت پیدا کنید. تجربیات مشترک شما کار شما را ساده‌تر می کند و این به جریان مکالمه و ایجاد رابطه کمک می‌کند.

مثال: ” آخرین باری که دوست ما را دیدی کجا بود؟ یا “چطور دوست دارید در دفتر فیلادلفیا کار کنید؟”

۸. از دیگران نظرشان را بپرسید

پرسیدن نظرات دیگران نشان می‌دهد که شما به آنچه آن‌ها میگویند علاقه‌مند هستید. اگر آن‌ها با موضوع آشنا باشند، بسیاری از مردم با خوشحالی به سوالات شما پاسخ می‌دهند، و این یک روش عالی برای شروع مکالمه است. زمانی که از یک نظر بخواهید، موضوعات مربوط به لحظه را انتخاب کنید.

مثال: ” شما قهوه را از کافه جدید دوست دارید؟ یا ” آیا آن‌ها کفش‌های مارک معروف هستند؟ آن‌ها راحت هستند؟ ”

۹. کارهای مثبت دیگران را یادآوری کنید

زمانی که برای اولین بار یک فر را در سازمان خود ملاقات می‌کنید، یک راه عالی برای شروع یک مکالمه با آن‌ها این است که کارهای مهم آن‌ها را تحسین کنید.

مثال: ” من سخنرانی هفته گذشته را شنیدم. شما نکات واقعا خوبی به دست آوردید.”
این تعریف را با سوالات مرتبط با تعریف، مانند اینکه چگونه به یک گوینده خوب عمومی تبدیل شدند، دنبال کنید.

۱۰. در مورد خودشان سوال کنید

مردم طبیعتا دوست دارند درباره خودشان صحبت کنند. سعی کنید موضوعی پیدا کنید که به فرد اجازه صحبت در مورد علایق، خانواده و یا تجربیات آن‌ها را می‌دهد.

مثال: “در این عکس از خانواده شما که روی میز است، چند سال دارید؟” یا “شنیدم که اخیرا برای تعطیلات به اصفهان رفته بودید، خوش گذست؟”

۱۱. مشاهده کنید

در محیطی که در آن هستید می‌توانید برای شروع مکالمه راههای بسیاری را بیابید . نوع ساختمان ها، دمای هوا یا کار هنری می‌تواند راه‌هایی عالی برای صحبت کردن با شما باشد.

مثال: “آن‌ها برای تزئین این دفتر کار بزرگی انجام دادند” یا “منطره این پنجره بسیار زیبا است

۱۲. صحبت در مورد آب و هوا

یکی دیگر از 12 روش برای شروع گفتگو آب و هوا است. اگر هیچ موضوعی نتواند باعث شروع مکالمه شود ، همیشه می‌توانید در مورد آب و هوا اظهار نظر کنید. این یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای صحبت کردن است و می‌تواند به موضوعات متعدد دیگری تبدیل شود.

مثال: ” روز زیبایی است، اینطور نیست؟ یا “آیا می‌توانید باور کنید که این وقت سال اینقدر برف ببارد؟”

علاوه بر این 12 روش برای شروع گفتگو شما نیز می‌توانید روش‌های پیشنهادی خود را در قسمت نظرات برایمان بفرستید

کاریزما یک ویژگی ارزشمند است که برای کسانی که درک قوی از نحوه عملکرد آن ندارند، می تواند مرموز به نظر برسد. اگر به دنبال این هستید که در آینده کاریزماتیک تر شوید یا اگر به دنبال پیشرفت در زندگی هستید، دانستن اینکه از چه تکنیک هایی برای افزایش کاریزما استفاده کنید می تواند مفید باشد. در این مقاله در مورد اینکه چه عناصری به جذابیت یک فرد کمک می کنند و 10 روش برای ایجاد این ویژگی ها برای تبدیل شدن به فردی کاریزماتیک بحث خواهد شد.

کاریزما چیست؟

کاریزما یک اصطلاح گسترده است و تعدادی ویژگی وجود دارد که به باعث می‌شود فردی کاریزماتیک به نظر برسد. سه مورد از رایج ترین دلایل کاریزماتیک بودن یک فرد، اعتماد به نفس، حضور و مهربانی آنهاست.

– اعتماد به نفس

اعتماد به نفس به یک فرد کاریزماتیک اجازه می دهد تا به دقت حوزه هایی را که در آن برتری دارد ارزیابی کند و آن دانش را از طریق زبان بدن و الگوهای گفتاری به دیگران منتقل کند. یک فرد با اعتماد به نفس با ارائه بهترین نسخه از خود به دیگران کاریزما ایجاد می کند.

– حضور

حضور خصیصه ای است که به یک فرد کاریزماتیک اجازه می دهد تا توجه کامل خود را به دیگری معطوف کند و به او این احساس را بدهد که کاملا شنیده و درک می شود. جذابیت فردی حاضر از آنجایی حاصل می‌شود که دیگران اطمینان دارند که افرادی که با آنها صحبت می کنند همیشه به گفتگوهایشان اهمیت می دهند.

– مهربانی

مهربانی چیزی است که به کسی امکان می دهد احساس صمیمیت و دوستی داشته باشد. این ویژگی به طور طبیعی دیگران را برمی انگیزد که به آنها اعتماد کنند و از بودن در کنار آنها لذت ببرند – به این ترتیب یک فرد دوست داشتنی کاریزمای خود را ایجاد می کند.

 

ده قدم برای بهبود کاریزما

این تکنیک ها را برای ایجاد اعتماد به نفس، حضور و دوستی به منظور ایجاد جذابیت بیشتر امتحان کنید:

1 – اعصاب خود را مدیریت کنید

2- سرعت حرف زدنتان را کنترل کنید

3- در مورد چیزی که به آن علاقه دارید صحبت کنید.

4- شنونده خوبی باشید

5 – تماس چشمی را تمرین کنید.

6 – سوالات واضح بپرسید

7 – واقعا علاقه نشان دهید.

8 – جزئیات کوچک را به خاطر بسپارید

9 – مثبت باشید

10 – همدلی را تمرین کنید.

 

1. اعصاب خود را مدیریت کنید

بزرگترین مانع برای اکثر افرادی که به دنبال تقویت اعتماد به نفس طبیعی خود هستند، غلبه بر اعصابشان است. هنگام صحبت با افرادی که با آنها آشنا نیستید، اضطراب و عصبی بودن احساسات طبیعی هستند، به خصوص اگر اغلب این کار را انجام نمی دهید. برای کاهش میزان اضطرابی که تجربه می کنید، می توانید سعی کنید مکالمات خود را از قبل اجرا کنید و با صحبت با افرادی که در زندگی روزمره با آنها روبرو می شوید، با روند صحبت با افراد جدید آشنا شوید.

 

2. سرعت حرف زدنتان را کنترل کنید

وقتی در مورد چیزی هیجان زده یا عصبی هستید، نوسان الگوهای گفتاری شما غیر معمول نیست. تمرین سرعت گفتار همراه با تمرین برای صحبت کردن با سرعت ثابت می‌تواند به شما کمک کند هنگام صحبت با دیگران لحن مطمئن‌تر و کنترل‌شده‌تری در صدای خود ایجاد کنید.

 

3. در مورد چیزی که به آن علاقه دارید صحبت کنید

وقتی با کسی صحبت می‌کنید که خیلی نمی‌شناسید، ساده‌ترین راه برای کمک به افزایش اعتماد به نفس این است که درباره چیزهایی که به آن علاقه دارید صحبت کنید. انجام این کار به شما کمک می کند تا از موقعیتی که در آن هستید جدا شوید و توجه شما را از این واقعیت که با فردی که با او ناآشنا صحبت می کنید منحرف می کند. تمرین این روش به شما کمک می کند تا به صحبت با افراد جدید عادت کنید و می تواند به افزایش اعتماد به نفس طولانی مدت کمک کند.

 

4. شنونده خوبی باشید

هنگام صحبت با دیگران، سعی کنید عادت کنید که با تمرکز به آنها گوش دهید. تمرین گوش دادن فعال و عمدی با دیگران باعث میشود که سایر افراد احساس کنند که برای او ارزش قائل هستید. انجام این کار به طور طبیعی به شما کمک می کند تا دیدگاه شریک مکالمه خود را در مورد چیزهایی که در مورد آنها صحبت می کند بهتر درک کنید.

 

5. تماس چشمی را تمرین کنید

برقراری تماس چشمی در حین مکالمه به دیگران نشان می دهد که شما روی آنچه که او می گوید توجه کرده اید و برای جلب توجه شما نگران نمی کند. اگر حفظ تماس چشمی در طول مکالمات طولانی‌تر برای شما چالش برانگیز است، ممکن است برای شما مفید باشد که تمرکز خود را روی ویژگی دیگری در نزدیکی چشم‌های طرف صحبت‌تان، مانند بینی، عینک یا ابروها، تمرین کنید. افرادی که با آنها صحبت می کنید معمولاً نمی توانند تفاوت را در هنگام انجام این کار تشخیص دهند، بنابراین می توانید از این برای دستیابی به همان تأثیر در مکالمات استفاده کنید تا زمانی که در برقراری تماس مستقیم چشمی راحت تر شوید.

 

6. سؤالات واضح بپرسید

هنگام مکالمه با شخصی که در یک موضوع متخصص است، پرسیدن چند سوال برای روشن کردن آنچه به شما گفته می شود، به فردی که با او صحبت می کنید نشان می دهد که شما فعالانه در گفتگو شرکت دارید و برای کمک با او کار می کنید.

 

7. نشان دادن علاقه واقعی

استفاده از زبان بدن، حالات چهره و زبان مستقیم برای نشان دادن هیجان و علاقه به موضوعی که در حال بحث هستید، به شریک مکالمه شما کمک می کند تا احساس کند که شما تعامل با او دارید. با تمرین گوش دادن فعال و درگیر نگه داشتن خود، شخصی که با او صحبت می کنید معمولا احساس ارزشمندی می کند.

 

8. جزئیات کوچک را به خاطر بسپارید

وقتی با افراد دیگر صحبت می کنید، سعی کنید آگاهانه تلاش کنید تا جزئیات کوچکی را که با شما به اشتراک می گذارند، به خاطر بسپارید. بیان این جزئیات در مکالمات بعدی باعث می شود که طرف مقابل احساس ارزشمندی کند و شنیده شود و او را تشویق کند که با شما بازتر باشد. در نظر گرفتن این جزئیات به شما کمک می کند تا در آینده شروع کننده مکالمه با افراد باشید.

به عنوان مثال، اگر یکی از همکارها به شما بگوید که قرار است در جشن تولد خواهرزاده‌اش در آخر هفته شرکت کنند، یک شروع کننده مکالمه ارزشمند در صبح دوشنبه این است که از آنها در مورد مهمانی و اینکه آیا از آنها لذت برده‌اند سؤال کنید.

 

9. مثبت باشید

اگر در هنگام گفتگو با دیگران، سعی کنید تا جایی که می توانید چیزهای مثبت را در طول مدت تعامل خود با آنها حفظ کنید. شما خود را فردی مثبت و مفید برای افرادی که با آنها صحبت می کنید، معرفی خواهید کرد.

 

10. همدلی را تمرین کنید

هنگام برگزاری یک مکالمه، آگاهی از احساس شریک گفتگویتان و ایجاد همدلی با او، به طور طبیعی شما را به سمت یک رابطه معنادارتر سوق می دهد.

اس ام اس عاشقانه

هوای روی تو دارم نمی‌گذارندم
مگر به کوی تو این ابرها ببارندمس
مرا که مست توام این خمار خواهد کشت
نگاه کن که به دست که می‌سپارندم.
#هوشنگ ابتهاج-

————-

اس ام اس دوست داشتن

گوشواره هایم را بیرون انداختم ،
اینجا دیگر کسی نیست که دلم بخواهد برایش
زیبا ترین دختر دنیا باشم .

————–
اس ام اس دلتنگی

آدم است ديگر
هر چقدر هم كه قوی باشد ،
گاهی وقت ها
نياز دارد ؛
مچاله شود در آغوش كسى…!

————–
اس ام اس وابستگی

دلبر!

فِنجان‌ عاشقانهِ‌ هایَمان‌ سَرد هَم‌ بشَوَد؛
باز هَم‌ طَعم‌ دوست‌ داشتَنت‌
از دَهانِ‌ نمی‌اُفتد..!
بندگی من به چشمان تو پیوند خورده

————–
شعر عاشقانه

زندگی رقصِ دل‌انگیزِ خطوطِ لبِ توست.
#سهراب سپهری

————–

اس ام اس عاشقانه ترکی

ایسددیم گوزلریین وصفینه بیر ماهنی قوشام
گوردوم آما گوزلیم، گوزلرین ،عشق ماهنی سیدیر
ترجمه:
خواستم در وصف چشمانت آهنگی بسازم
اما دیدم چشمانت آهنگ عشق مینوازند

————–
شعر عاشقانه

دل به دست غیردادن دانی دیوانگیست
من پشیمانم ولیکن؛خودکرده راتدبیرنیست

————–
شعر عاشقانه

گر من به غمِ تو نسپارم دل
دل را چه کنم؟بهر چه میدارم دل؟
#مولانا

————–
اس ام اس عاشقانه

خنده ات شهدِ بی حد مابینِ گلی ست
منم زنبورِ سرباز که پی شیرینی ست

انگبین سازم ز لبخند شکرپاشِ تو
کندوی دلم با تو لبالب پولکی ست

————–
شعر عاشقانه

زمین از دلبران خالیست یا من چشم و دل سیرم؟!
که می‌گردم ولی زلفِ پریشانی نمی‌بینم.
#فاضل نظری

————–
شعر عاشقانه

مردانه دوست دارمت این را بخوان بفهم
از عاشقانه‌هایِ متینِ حماسی ام…
کتمان نکن، که مثل خودم عاشقی تو هم
من دکترای تجربی«تو شناسی‌ام»!

در این مطلب مسموم ترین غذاهای جهان و سمی ترین خوراکی ها برای شما لیست شده‌اند؛ گا‌ها در این لیست عناوین آشنایی میبینید که روزمره با آن‌ها مواجه می‌شوید. به همین علت خوب است تا با این موارد آشنایی پیدا کنید و بدانید چه چیز‌هایی را نباید خورد.

۱۰- میوه‌ آکی


این میوه نیز یکی دیگر از خوراکی های سمی است و در سرزمین جامائیکا می‎‌روید و به عنوان یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدار‌ترین غذا‌های جامائیکا استفاده می‌شود. اما متاسفانه اگر قبل از کامل رسیدن میوه، مصرف شود، باعث می‌شود فرد استفراغ‌های شدید داشته باشد یا به کما برود و یا در بدترین حالت بمیرد.

این حوادث به این علت رخ خواهند داد که میوه‌ی نرسیده، حاوی سمی به نام هیپوگلاسین است. اما از کجا معلوم که این میوه رسیده است؟ اگر میوه کاملا رسیده باشد، قرمز می‌شود و به صورت طبیعی باز می‌شود. هسته‌های سیاه این میوه همیشه سمی‌اند، پس اگر به جامائیکا رفتید هرگز لب به هسته‌های این میوه نزنید.

۹- ریواس

در رتبه‌ی نهم کشنده‌ترین و مسموم‌ترین غذا‌های جهان، ریواس قرار دارد. شاید از خود پرسیده باشید که چطور ممکن است که یک گیاه که این همه در غذای مردم جهان استفاده می‌شود، کشنده باشد. علت این است که تنها ساقه‌ی ریواس خوراکی است و برگ‌های آن حاوی ماده‌ی سمی اگزالیک اسید است که با خوردن ۵ کیلوگرم برگ ریواس، می‌تواند ما را به کشتن دهد. در حالی که تنها یک برگ ریواس ما را مریض میکند.

۸- سوپ خفاش

سوپ خفاش

این سوپ تنها برای یک نفر کشنده نیست بلکه اگر یک نفر آن را میل کند می‌تواند برای تعداد زیادی از مردم کشنده باشد. چرا که گفته می‌شود ویروس کرونا که در ۲۰۲۰ به یک پاندمی جهانی تبدیل شد، از این سوپ ریشه گرفته است. همچنین گفته می‌شود خفاش‌ها ناقل بیماری‌هایی نظیر ایبولا یا ایدز هستند. گفته می‌شود که خفاش مزه‌ی مرغ می‌دهد. پس شاید خوب باشد اگر طرفدار این سوپ هستید آن را با مرغ جایگزین کنید.

۷- صدف‌های خونی

صدف های خونی

صدف معمولی هم یکی از خوراکی های سمی است و می‌تواند به شدت فرد را بیمار کند. حال تصور کنید که صدف خونی باشد! این غذا در شانگ‌های بسیار طرفدار دارد و علت نامگذاری این است که این صدف‌ها مدت بسیار کوتاهی پخت می‌شوند (حدود ۲۰ ثانیه) و به نوعی در خون غرق هستند. این صدف‌ها سرشار از باکتری اند. هر ساله ۳۰ هزار نفر به علت خورن صدف خونی بیمار می‌شوند؛ و نزدیک به ۳۰ نفر از آن‌ها می‌میرند. به همین علت این غذا در چین ممنوع شد؛ و آشپزی که این غذا را طبخ کند، ۱۰ برابر درآمد سالیانه‌ی خود جریمه می‌شود.

۶- کاساوا

کاساوا

کاساوا نوعی دسر یا اسنک در برزیل محسوب می‌شود که سرشار از کربوهیدرات است. گفته می‌شود کاساوا طعم بسیار خوبی نیز دارد. اما این ماده‌ی مغزی منبعی از سیانور محسوب می‌شود. مقدار سیانور موجود در یک کیلوگرم کاساوا می‌تواند یک گاو را از پا در بیاورد.

۵- بادام

بادامدر رتبه‌ی پنجم کشنده‌ترین و مسموم‌ترین غذا‌های جهان، بادام قرار دارد. جالب است ذکر کنیم که بادام آجیل نیست؛ و در واقع هسته‌ی نوعی میوه محسوب می‌شود. بادام‌های تلخ میزان زیادی هیدروژن سیانید دارند، که بسیار مهلک است. تنها یک مشت بادام تلخ خام می‌تواند انسان را بکشد. اما برای این که خیالتان را راحت کنیم، راهی وجود دارد که می‌توان با گرما دادن، این سم را از بادام خارج کرد. به همین علت فروش بادام‌های تلخ خام در هر نقطه‌ای از جهان ممنوع است.

۴- گیلاس

گیلاس

در واقع گوشت گیلاس سمی نیست. اما هسته‌ی گیلاس دو برابر میزان سیانور لازم برای مرگ یک انسان را در بر دارد. البته اگر هسته را درسته قورت دهید مشکل خاصی پیش نخواهد آمد (اصلا امتحان نکنید. ممکن است در گلوی شما گیر کند). اما بسیار هشدار داده می‌شود که هرگز یک هسته را در دهان خود نشکنید یا گاز نزنید.

۳- قارچ‌های سمی

قارچ سمی

تقریبا به جز قارچ‌های سوپر مارکت، به قارچ دیگری نمی‌توان اعتماد کرد. سالیانه تعداد زیادی از مردم جان خود را به علت خوردن قارچ death cap از دست میدهند، چرا که شباهت زیادی با قارچ‌های سوپر مارکت دارد. این آمار بزرگترین دلیل مرگ بر اساس مسمویت اتفاقی محسوب می‌شود. پس کلا هیچ وقت قارچ از خارج از فروشگاه‌های استاندارد تهیه نکنید.

۲- سیب زمینی

سیب زمینی

به عنوان یکی از محبوب‌ترین مواد مغزی و ارزان‌ترین آن‌ها، سیب زمینی در تمام جهان محبوبیت دارد. اما ریشه‌ها و برگ سیب زمینی و زائده‌های آن بسیار سمی هستند. به همین علت به شدت توصیه می‌شود که سیب زمینی‌هایی که سبز رنگ شده اند یا زائده‌هایی روی آن روئیده است را دور بیاندازید در غیر این صورت می‌تواند شما را درگیر بیماری‌های مختلفی کند و یکی از آن‌ها فلجی و سپس مرگ است.

۱- ماهی بادکنکی

ماهی بادکنکی

ظاهر این ماهی از صدفرسخی هم نشان می‌دهد که سمی است. اما برخی از قسمت‌های این ماهی خوراکی است. این ماهی در بسیاری از رستوران‌های سنتی ژاپن با عنوان فوگو سرو می‌شود. پوست این ماهی و ارگان‌های آن حاوی یکی از کشنده‌ترین سم‌های جهان است. افرادی که با این ماهی مسموم می‌شوند، فلج می‌شوند و فرآیند فلج شدن را به خوبی حس می‌کنند؛ و پس از مرحله‌ی فلجی خفه خواهند شد. تا به حال هیچ پادزهری برای این سم کشف نشده است. سه سال طول می‌کشد تا یک آشپز ژاپنی به مهارت این که این غذا را سرو کند برسد و تنها یک سوم آن‌ها از این آزمون با موفقیت بیرون می‌آیند.

اس ام اس سفر بخیر

«سفر کردن انسان‌ها را فروتن می‌کند
زیرا در سفر است که شما پهناور بودن جهان و عظیم بودن
همه آنچه در آن زندگی میکنید را کشف می‌کنید.»
سفر بخیر عزیزم

___________

اس ام اس سفر خوش

مسافر عزيزم برو خدا به همرات
برو الهي خدا هرگز نذاره تنهات
سفر به خير عزيزم فکر دل من نباش
دلم خيلي غريبه اما بزرگه خداش
اشکای روی گونم بدرقه نگاهت
مواظب خودت باش خداپشت و پناهت

___________

اس ام اس سفر

ما كه میترسیم از هجرت دوست
كاش میدانستیم روزگاری كه بهم نزدیكیم
چه بهایی دارد
و سفر یعنی چه ؟
و چرا مرغ مهاجر وقت پرواز
این چنین سخت به خود می لرزد؟
سفر بخیر مسافر من

___________

اس ام اس سفر سلامت

رفتی سفر كه عاشق تر شوم
كارم از عاشقی گذشته
مجنونم برگرد…

___________

اس ام اس سفر

مسافرعزيزم راه سفر درازه
به روی دل تنگيات قلبم هميشه بازه
دعانکن که چشمام به خاطرت نبارن
چشمام بدون چشمات يه دنيا کم ميارن
سفر بخیر مسافر من

___________

اس ام اس سفربخیر رفیق

استخوان هایم را به دانشمندان بسپارید …
شاید بفهمند نه یخبندانی بود نه بیماری مهلکی !
من از دوری تو منقرض شدم …
سفر بخیر مسافر من

___________

اس ام اس سفر زیبا

روزگـار نبودنت را برایم دیـکـتـه می کند
و نـمـره ی من باز می شود صـفر !
هنوز نـبودنـت را یاد نگرفته ام …

___________

اس ام اس سفر خوش عاشقانه

اونی که گفته :
دوری و دوستی !
یا طعم دوستی رو نچشیده ؛
یا درد دوری نکشیده …
سفر بخیر عزیزم

___________

اس ام اس سفر بخیر

گاه این نازک دلم ، یاد رویت میکند
گاه با دیدار گل ، یاد بویت میکند
گاه با دلواپسی ، در کنار پنجره
از هزاران قاصدک پرس و جویت میکند

___________

اس ام اس سفر بخیر عاشقانه

یه جهان قاصدک ناز به راحت باشد
بوی گل ، نذر قشنگی نگاهت باشد
خداوند شب و روز تمام لحظات
پشت و پناه تو عزیزم باشد . . .

___________

اس ام اس سفر بخیر

سفر بخیر مسافر من
سخت است هنگام وداع
آنگاه که در می یابی
چشمانی که در حال عبورند
پاره ای از وجود تو را نیز با خود می برند

___________

متن های سفر بخیر

چه خوش خیال است
فاصله را میگویم
به خیالش تو را از من دور کرده نمیداند جای تو امن است
اینجا در میان دل من …
سفر بخیر مسافر من

___________

اس ام اس سفر بخیر

هرگز از دوری این راه مگو!
و از این فاصله ها که میان من و توست
و هرگاه که دلت تنگ من است،
بهترین شعر مرا قاب بکن
به نگاهت بگذار!
تا که تنهایی ات از دیدن من جا بخورد!
و بداند که دل من با توست
و همین نزدیکی ست
سفرت بخیر عزیزم

همه ما در طول زندگی خود مرتکب اشتباهاتی شده‌ایم که ما را در شرایط خوبی قرار نداده‌اند مانند زورگویی به کسی در مدرسه یا گفتن چیزی که به نظر یک دروغ مصلحتی کوچک به نظر می‌رسد. با این حال، به احتمال زیاد، شما احتمالاً کمی احساس گناه کرده اید ولی به دلیل قرار گرفتن در این موقعیت رشد کرده اید. همه ما یک فرد معمولی ​​هستیم که سعی می کنیم هم در کار و هم در زندگی خانگی بهتر شویم. ما هرگز نمی‌توانم انسان کاملی باشیم، اما به این معنی نیست که تلاش نخواهیم کرد تا هر روز پیشرفت کنیم.اگر می خواهید به عنوان یک شخص به رشد خود ادامه دهید، در اینجا 15 راه برای بهتر شدن شما آماده کرده ایم تا این پروسه را آغاز کنید

1. از خودتان تعریف کنید

هر روز صبح قبل از اینکه به کارهای روزمره خود ادامه دهید، چند دقیقه از وقت خود را به تعریف و تمجید از خود اختصاص دهید. چه از لباس، مدل مو، یا اینکه چگونه اخیراً کاری را با استفاده از مجموعه مهارت‌های منحصربه‌فرد خود انجام داده‌اید تعریف کنید و کمی خودتان را از لحاظ عاطفی تقویت کنید. این کار شما را خوشحال می‌کند. و وقتی از خودتان راضی هستید، میتوانید این حس را به اطرافیانتان انتقال دهید. تونی رابینز، سخنران معروف، شعاری دارد که بیشتر روزها با صدای بلند به خود می گوید تا خود را در بهترین شرایط قرار دهد.

2. بهانه نیاورید

سرزنش همسر، رئیس یا مشتریان خود بی نتیجه است و شما را خیلی راضی نمی کند. به جای اینکه بهانه بیاورید که چرا در زندگی شخصی یا شغلی خود خوشحال یا موفق نیستید، اشتباهات خود را شناسایی کنید و از آنها درس بگیرید. وقتی این کار را انجام دهید، فرد بهتری خواهید شد. زمانی که شما در زندگی از اشتباهات خود درس گرفتید ، زندگی شما تغییر خواهد کرد. شما شادتر و سالم تر شده و رابطه‌تان با دیگران بهتر خواهد شد.

3. خشم را رها کنید

گفتن از کنترل خشم راحت تر از انجام دادن آن است. در حالی که خشم یک احساس کاملاً طبیعی است، نمی‌توانید اجازه دهید که شما را کنترل کند. وقتی این اتفاق می افتد، ممکن است تصمیمات غیرعاقلانه بگیرید و مهمتر از آن، ممکن است بر سلامت شما تأثیر بگذارد. تحقیقات نشان می دهد که خشم فروخورده می تواند باعث مشکلات گوارشی، مشکل در خواب و حتی بیماری قلبی شود. پیشنهاد میشود که شما برای رها کردن خشم، احساسات خود را یادداشت کنید، دعا کنید و شروع به مدیریت افکار خود کنید.

4. بخشش را تمرین کنید

پیشنهاد می کنیم که ببخشید و اشتباهات دیگران را رها کنید. با یافتن کوچکترین دلیلی، ببخشید تا خود را از تجربیات منفی گذشته جدا کنید. زمانی را برای ورزش و مدیتیشن اختصاص دهید و از خود به خاطر خرد و دانشی که از رنج خود به دست آورده اید تشکر کنید. این جمله را تکرار کنید: “من می بخشم”. من تو را آزاد می کنم.»

5. صادق و روراست باشید

اگر یکی از عزیزان یا شریک تجاری به شما دروغ بگوید چه احساسی خواهید داشت؟ این احتمال وجود دارد که شما آن را نقض اعتماد خود بدانید. اگر می‌خواهید در زندگی شخصی یا حرفه‌ای خود فرد بهتری باشید، باید همیشه حقیقت را بگویید و آنچه را که می‌خواهید بیان کنید تا حد امکان واضح بیان کنید. یاد بگیرید که افکار، احساسات و ایده های خود را به شیوه ای باز و صادقانه بیان کنید.

6. مفید باشید

مفید باشید فرقی نمیکند که صندلی خود را به یک فرد مسن در مترو بسپارید، یا به یک همکار در پروژه ای کمک کنید، یا زمانی که همسرتان از فروشگاه برمی گردد، به او کمک کنید، مفید بودن یکی از ساده ترین و موثرترین راه های تمرین تبدیل شدن به «فردی خوب» است. من خودم به عنوان یک فرد بهتر متوجه می شوم که هر چه بیشتر به دیگران کمک کنم، احساس بهتری نسبت به خودم و اطرافیانم دارم.

7. به دیگران گوش دهید

گوش دادن به مردم و توجه به صدای دیگران یکی از بزرگترین کارهایی است که می توانید انجام دهید. این امر می تواند باعث شود که با برخی از شگفت‌انگیزترین افراد آشنا شوید، بزرگترین قراردادها را ببندید، و ارتباطاتی را ایجاد کنید که تمام عمر برای شما دوام می‌آورد، . شنونده خوبی بودن می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد.

8. به محل سکونت خود احترام بگذارید

ممکن است کار مهمی به نظر نرسد، اما حمایت از یک هدف محلی، اهدای لباس، یا خرید از بازارها یا مشاغل محلی کشاورزان راه های ساده ای هستند که می توانید به منطقه خاص خود کمک کنید. شما ممکن است نتوانید دنیا را نجات دهید، اما به خوبی می توانید در شهر خود تغییری ایجاد کنید. جامعه خود را بشناسید و به آن اهمیت دهید.

9. همیشه مودب باشید

گفتن “متشکرم” یا باز نگه داشتن در آسانسور برای کسی چقدر زحمت دارد؟ مطمئنا زیاد نیست. با این حال، این اعمال محبت آمیز می تواند روز کسی را بهتر کند. تصمیم بگیرید که فرقی نمی‌کند کسی فوق‌العاده بی‌ادب، متواضع یا بدتر از آن باشد همیشه باید مودب باشید. این را به خاطر داشته باشید که نحوه رفتار دیگرات نباید تعیین کننده رفتار شما باشد.

10. خودتان باشید

پنج دلیل عالی وجود دارد که چرا باید خودتان باشید. اینها عبارتند از اینکه بتوانید خود را با ارزش ها و باورهای خود هماهنگ کنید، هویت خود را تثبیت کنید، شجاعت پیدا کنید، حد و حدود خود را بشناسید و تمرکز خود را زیاد کنید.

 11. در برابر تغییر مقاومت نکنید

چه سعی کنید یک رستوران جدید داشته باشید یا سفر به یک نقطه ناشناخته از جهان، یا انجام کاری که همیشه شما را می ترساند، همیشه باید آماده تغییر باشید. این کار به شما امکان می دهد رشد کنید زیرا چیز جدیدی را تجربه می کنید. اگر آماده تغییر باشید، عملکرد بالایی داشته و اعتماد به نفس خود را افزایش می دهید

12. حقوق دیگران را در نظر بگیرید.

اگر به تازگی خانه خود را تمیز کرده باشید و کسی وارد شود و همه جا را با گل و لای کثیف کند، چه احساسی خواهید داشت؟ احتمالاً کمی اذیت می‌شوید که چرا کفش‌هایش را در نیاورده‌ است. این ذهنیت را در نظر بگیرید و آن را در زندگی روزمره به کار ببرید. به عنوان مثال، سطل زباله یا ته سیگار خود را فقط به این دلیل که شخص دیگری آن را تمیز می کند، روی کف دستشویی های عمومی یا پیاده روها نیندازید. به زمان، افکار، عقاید، سبک زندگی، احساسات، کار و هر چیز دیگری احترام بگذارید. شما مجبور نیستید با هیچ یک از آنها موافق باشید، اما مردم حق دارند نظرات خود را داشته باشند و نظر شما لزوماً صحیح نیست.

13. دست خالی ظاهر نشوید

آخر این هفته در آپارتمان دوستتان به مهمانی می روید؟ مطمئن شوید که دست خالی نمی روید. حتی اگر به شما اطمینان داده شده که غذا و نوشیدنی فراوانی وجود خواهد داشت، چیزی کوچک همراه داشته باشید تا نشان دهد که از دعوت شدنتان قدردانی می کنید. ارزش هدیه برای دیگران مهم نیست بلکه خود این کار با ارزش است

14. خود را آموزش دهید

اگر نمی‌دانید چرا یک کشور به کشور دیگر حمله می‌کند، برای اطلاع در مورد رویداد فعلی وقت بگذارید. از فردی که با رویداد ارتباط نزدیکی دارد بخواهید افکارش را بیان کند. به یاد داشته باشید، همه ما به هم مرتبط هستیم و آگاهی از فرهنگ‌های مختلف، افراد مختلف، و نحوه زندگی آن‌ها می‌تواند شما را به فردی بهتر تبدیل کند. این کار همچنین به شما کمک می کند تا دیدگاه های متفاوت از دیدگاه خود را درک کنید.

15. مردم را غافلگیر کنید

چقدر احساس خوبی است که کسی رو بخندانید؟ احساس خیلی خوبی دارد، درست است؟ گهگاه عزیزان یا همکاران خود را با یک هدیه، یک شب بیرون رفتن در شهر یا با ارائه کمک در زمانی که می دانید می توانند از آن استفاده کنند غافلگیر کنید.

تبدیل شدن به یک فرد بهتر یک شبه اتفاق نمی افتد، اما ممکن است. خودتان را باور کنید و بدانید که تغییرات مثبت ممکن است!

 

آیا با این راهکارها موافق هستید؟ شما چه نکات دیگری را برای تبدیل شدن به یک فرد بهتر توصیه میکنید؟ منتظر نظرات شما هستیم

هر روز فرصتی برای لذت بردن از زندگی است، اما ما اغلب اوقات خود را در تلاش برای رسیدن به کارهای خود قرار می‌دهیم. امروز، کمی وقت بگذارید و از محیط خود لذت ببرید. نگرانی‌های خود را کنار بگذارید و زمان را صرف استراحت کنید. اگر کار دارید، این کار را به آرامی انجام دهید و در یک زمان روی یک چیز تمرکز کنید. با استراحت، ورزش کردن و خوردن به وضعیت روحی خود توجه داشته باشید. اگر میخواهید بدانید چگونه روز خوبی را بسازید با ما همراه باشید.

محبت کن

به کسانی که دوستشان داری به کسی فکر کن و یا همین همسایه بغلی. مهم استفاده از فرصت ها برای خوب بودن است، سعی کنید که خوب باشید و محبت کنید و‌هدفتان از این کار جلب رضایت دیگران و یا هدف های مثل آن نباشید. یادتان باشد شما خوبی میکنید چون انسان خوبی هستید و همین باور شما را بسیار خرسند خواهد کرد. برای مثال مردم را به سواری دعوت ‌کنید تا به مقصدشان برسانید، به آنها در حمل وسایل کمک کنید و یا حداقل اطرافیانتان را با لبخندی میهمان خود کنید.

مطالعه کن

مطالعه به شما کمک می‌کند استراحت کنید و از روز خود لذت ببرید. سعی کنید از روی کاغذ بخوانید به جای آن که از روی یک صفحه نمایش مطالبی را بخوانید. این کار باعث میشود که بهتر تمرکز کنید، و اطلاعات بیشتری بدست آوردید. میتوانید خواندن یک رمان، کتاب شعر یا رمان نوجوانان را در نظر بگیرید. اجازه بدهید که در متن گم شوید. سعی کنید در هنگام مطالعه از فعالیت‌های دیگر اجتناب کنید. به جای گوش دادن به موسیقی یا کار همزمان، فقط بر روی کلمات تمرکز کنید.اگر شما کتاب خوان ماهری نیستید، مشکلی نیست دلیل خواندن شما این است که استراحت کنید و در واقع به این دلیل است که تمرکزتان را زیاد کنید. کتاب به ما می‌کند به چیزی غیر از نگرانی‌های خود تمرکز کنیم و از کارهای روزمره رها شویم.

فهرست کار روزانه خود را بنویسید.

کارهایی که باید انجام دهید را نوشته و به آنها نگاه کنید و تخمین بزنید که هر کار چقدر زمان می‌برد. زمان استراحت بین وظایفتان را مشخص کنید. چیزهایی را که باید زودتر انجام دهید و مهم تر هستند را را اول لیست نوشته و آن کارها را اول انجام دهید.سعی کنید هیچ کاری را برای روز بعد ندارید.پیش از رفتن به کار بعدی به لیست وظایف خود نگاه کنید. این کار به شما احساس رضایت می‌دهد

بسیاری از افراد ممکن است گهگاهی احساس بی حالی و خستگی کنند. خستگی و بی حالی باعث می شود که فرد ضعیف شود و دیگران در مورد او فکر کنند که او تنبل است.

خستگی زیاد

خستگی در وسط روز کاری، مشکلی است که عملکرد فرد را ضعیف می‌کند. بدتر از همه این است که فرد نمی‌داند چرا همیشه احساس خستگی می‌کند. آیا این خستگی ناشی از کمبود خواب است یا می‌تواند دلیل دیگری داشته باشد.ممکن است خستگی به طور نامحسوس در زندگی روزانه‌ی افراد به وجود بیاید و سلامتی فیزیکی و روانی را تحت تأثیر قرار دهد.

دلایل خستگی زیاد و بی حالی

خستگی و بی حالی حالتی است که در آن فرد برای انجام کارها انرژی ندارد. کنترلِ خستگی کار سختی است، چون نشانه یا وضعیت بسیار مبهمی است. خستگی انواعی دارد، مثلا: خستگی فیزیکی، خستگی احساسی، خستگی به عنوان نشانه‌ی یک بیماری و خستگی به عنوان خود بیماری. بسیاری از ما در طول سال ممکن است دچار خستگی و بی حالی شویم اما دلیل خستگی و بی حالی خود را ندانیم و به دنبال راه چاره آن باشیم.

درمان بی‌حالی

افاردی که دچار بی حالی و خستگی می شوند به دنبال راه حلی هستند تا بتوانند از این حالت رها شوند . در ادامه مقاله راه هایی برای درمان بی حالی بیان شده است.

راهکار یک : نوشیدن آب سیب‌زمینی

یکی دیگر از راه های درمان بی حالی و خستگی ، نوشیدن سیب زمینی می باشد.شاید خوردن یک لیوان آب سیب زمینی برای فرد سخت باشد اما آب سیب‌زمینی یک درمان خانگی عالی برای درمان بی حالی و کسالت است. گذاشتن چند قطعه از تکه های سیب‌زمینی در یک لیوان آب، آن را به یک معجون غنی از پتاسیم تبدیل می‌کند که نتیجه ی آن کاهش احساس بی حالی است، چون این نوشیدنی یک ماده‌ی معدنی را وارد بدن می‌کند که بسیاری از افراد، مقدار کافی از آن را دریافت نمی‌کنند.بدن، پتاسیم را نیز مانند منیزیم تولید نمی‌کند و ما باید آن را از منابع خارجی و راه های دیگری دریافت کنیم. با به دست آوردن مقدار کافی پتاسیم، می‌توان احساس ضعف بی حالی خود را رفع کنیم. پتاسیم به تنهایی به فرد انرژی نمی‌دهد، اما همراه با منیزیم ،الکترولیتی را ایجاد می‌کند که برای عملکرد درست سلول‌ها و آزادسازی انرژی و هدایت الکتریسیته، حیاتی است. بدون پتاسیم، عضلات ما به درستی حرکت نخواهند کرد و تکانه‌های عصبی ما به درستی فعال نمی‌شوند. برای استفاده از آن سیب‌زمینی را قطعه قطعه کنید (نیازی به کندن پوست آن نیست) و آن را داخل لیوان آب بریزید و یک شب تا صبح در یخچال بگذارید و صبح قبل از خوردن هر چیز دیگری، آن را بنوشید.

ب : بالا بردن فعالیت فیزیکی :

راهکار دیگر نیز بالا بردن فعالیت فیزیکی و جنب و جوش می باشد. متاسفانه فرد تا احساس بی حالی می کند سعی می کند که چرتی بزند و استراحت کند، در صورتی که وقتی فرد تمام روز را به خاطر بیماری در رختخواب دراز می‌کشد، احساس خستگی و بی‌حالی او بیشتر می‌شود. در این شرایط ممکن است فرد احساس سردرد و سرگیجه خفیفی داشته باشد و به جای اینکه انرژی بگیرد و سرحال شود، انگار همه‌ی انرژی بدنش تحلیل رفته است.