تبلیغات

آیا می خواهید شادتر باشید؟ اکثر ما فکر می کنیم که کلید شادی بیشتر، ایجاد تغییرات بزرگ در زندگی ماست. جالب اینجاست که تحقیقات نشان می دهد که افزایش شادی اغلب ناشی از تغییرات کوچک در برنامه های روزانه یا هفتگی ما است. هر یک از این عادت ها می تواند به خلق و خوی و نگاه شما به زندگی کمک کند. چندین مورد از آن ها را با هم انجام دهید و مطمئن باشید که خودتان را شادتر می کنید.

۱. روی روابط تمرکز کنید

همه ما این کار را کرده ایم. شما برای شام با یکی از عزیزان یا دوستان خوب بیرون می روید، اما توجه شما مدام به پیام های رسانه های اجتماعی یا ایمیل های کاری که در گوشی شما ظاهر می شوند، معطوف می شود. غرایز ما به ما می گویند که این پیام های مهم در حال حاضر به توجه ما نیاز دارند، اما وقتی ما به این غرایز تن در می دهیم، شادی و رفاه خود را از دست می دهیم، زیرا بخشی از فرصت تعامل و ارتباط با فردی که در مقابل ماست را از دست می دهیم.

 

۲- روی کارهایتان تمرکز کنید
زمانی که روی چیزی کار می کنید مثلا در شغل خود، یک مشغله جانبی، یک تلاش خلاقانه، یا حتی یک سرگرمی شما زمانی خوشحال تر خواهید بود که بتوانید وارد “جریان” شوید، حالتی که در آن کاملا درگیر کاری که روی آن کار می کنید هستید تا جایی که گذر زمان را از دست می دهید. بنابراین با برنامه ریزی بخش هایی از زمان به خودتان فرصت دهید تا روی پروژه خود تمرکز کنید و با کم ترین وقفه ممکن کار کنید. برعکس، در لحظاتی که روی یک پروژه یا کار پیچیده تمرکز نمی کنید، به دنبال فرصت هایی برای تعامل و گفتگوی واقعی با همکاران خود باشید. همان طور که روابط قوی تر ما را در زندگی شخصی شادتر می کند، روابط قوی تر در محل کار ما را در محل کار شادتر خواهد کرد.
۳- هر روز کمی ورزش کنید
شما می دانید که ورزش منظم به شما کمک می کند تا احساس سلامتی بیشتر و عمر طولانی تری داشته باشید، اما شواهد فراوانی نیز وجود دارد که نشان می دهد این کار باعث می شود که شما احساس شادی و استرس کمتری داشته باشید. این دلیل بسیار خوبی است که هر روز برای ورزش وقت بگذارید، یا هر روز به اندازه ای که می توانید ورزش کنید. تحقیقات اخیر نشان می دهد که ورزش به شما کمک می کند تا بهتر بخوابید و روز بعد احساس شادابی و انرژی بیشتری داشته باشید.
۴. فعالیت های جذاب با فعالیت های سرگرم کننده
شما می توانید برخی از این کارها را انجام دهید، برای مثال اگر به پادکست مورد علاقه خود گوش می دهید یا برنامه مورد علاقه خود را در حالی که روی تردمیل هستید تماشا می کنید. زندگی پر از فرصت هایی برای سرگرم کننده تر کردن کارهای خسته کننده است، برای مثال گوش دادن به موسیقی رقص در حالی که لباس ها را تا می کنید، یا یک کتاب صوتی سرگرم کننده در طول رفت و آمد خود. و شما می توانید با اضافه کردن روابط به کار ناخوشایند، لذت بخش را افزایش دهید.

 

۵. مدیتیشن کنید – – فقط نفس بکشید.
شواهد علمی زیادی وجود دارد که مدیتیشن ما را خوشحال می کند و همچنین عملکرد مغز ما را بهبود می بخشد. در واقع، شادترین انسان روی کره زمین یک راهب تبتی است که بیشتر وقت خود را به مدیتیشن می گذراند. اما همه با مدیتیشن راحت نیستند. هولمز می نویسد که برای انجام این کار بی قراری و بی حوصلگی می کند. اما حتی تمرکز بر نفس کشیدن برای چند نفس آرام هم می تواند شما را آرام کند.

 

۶. از تعطیلات آخر هفته خود دفاع کنید

خر هفته را مانند یک تعطیلات در نظر بگیرید.” این به معنای پر نکردن آن از کاره ای روزمره و تعهدات و اطمینان از صرف زمان برای انجام کاری است که واقعا از آن لذت می برید. آخر هفته همچنین می تواند هم لذت بخش تر و هم خاطره انگیزتر باشد اگر کاری را انجام دهید که معمولا انجام نمی دهید، مانند رفتن به نمایشگاه یا کنسرت. شما به هفته کاری بازخواهید گشت و احساس آرامش و انرژی بیشتری نسبت به آن دو روز خواهید داشت.

 

۷. ترستان را پیدا کنید
یک مطالعه جالب نشان داد که افرادی که ترس را تجربه می کنند، به این صورت تعریف می شوند: ” احساسی که وقتی فرد با چیزی به شدت گسترده مواجه می شود که نیاز به به روز رسانی طرح های ذهنی فرد را تحریک می کند، کم تر تحت فشار قرار می گیرد. در نتیجه یکی از بهترین راه ها برای تجربه ترس، بیرون رفتن به طبیعت است، حتی در پارک، اگر جنگل یا ساحلی وجود نداشته باشد.”

 

۸. کارهای کوچک و محبت آمیز انجام دهید.

یکی دیگر از راه های شگفت انگیز برای احساس شادی، انجام اعمال محبت آمیز و کوچک برای دیگران است. یک آزمایش نشان داد که وقتی شرکت کنندگان یک عمل محبت آمیز و کوچک انجام دادند (در این مورد نوشتن یک نامه کوتاه به یک کودک بیمار)، حس شاذی بیشتری داشتند.

تحقیقات جداگانه نشان داده اند که خرج کردن پول برای دیگران شما را شادتر از زمانی می کند که آن را برای خودتان خرج می کنید. بنابراین پیش بروید و کار خوبی برای دیگران انجام دهید. این کار تضمین شده است که شادی خودتان و دیگران را افزایش می دهد.

 

۹. قدردانی را تمرین کنید

تحقیقات به طور مداوم نشان می دهد که احساس قدردانی شما را شادتر خواهد کرد. و قدردانی یکی از معدود احساساتی است که پ تحت کنترل ماست. اغلب ما نمی توانیم خود را خوشحال یا دوست داشته باشیم. اما همه ما چیزهای زیادی در زندگی داریم که باید قدردان آن ها باشیم، و اگر برای یک لحظه توقف کنیم و برخی از آن چیزها را در نظر بگیریم، حداقل برای آن چند لحظه احساس سپاسگزاری خواهیم کرد.

 

۱۰. آن را با هم ترکیب کنید.

خیلی چیزها که ما را خوشحال می کند که از آنها کم تر لذت می بریم. یک نسخه جالب از این تجربه را داشتم که بعد از سال ها، بالاخره اولین ماشین برقی ام را خریدم. هر بار که پشت فرمان می نشستم، تعجب می کردم که چقدر نرم و بی صدا بود، چقدر سریع به پدال گاز واکنش نشان می داد و چطور همیشه روز را به طور کامل شارژ می کرد تا هیچ وقت مجبور نباشم برای چند ماه زودتر به پمپ بنزین بروم.

این کار سازگاری هذیانی نامیده می شود، و در مورد هر چیزی که به ما لذت می دهد اگر به اندازه کافی آن را تکرار کنیم، صدق می کند. بنابراین همه چیز را تغییر دهید. چیزی را که دوست دارید در یک محیط متفاوت، با شخصیتی متفاوت، در زمانی متفاوت، یا به شیوه ای متفاوت، انجام دهید.

 

۱۱. شادی را بخشی از برنامه خود قرار دهید

یکی از بهترین کارهایی که می توانید برای خودتان انجام دهید این است که یک برنامه شاد داشته باشید.  هر هفته به برنامه خود نگاه کنید و وقت خود را با دوستان یا عزیزانتان بگذرانید، زمانی را در طبیعت بگذرانید، زمانی را برای رویاپردازی اختصاص دهید. هر کدام از ۱۰ پیشنهاد بالا و هر چیز دیگری که باعث می شود احساس رضایت واقعی داشته باشید. وقتی چیزی در تقویم ما نوشته می شود، ما تمایل به انجام آن داریم.بسیاری از آن ها کارآفرینان یا رهبران کسب وکار هستند که می گویند که چگونه تمرکز بر روی شادی و رضایت خود باعث می شود که زندگی بهتری داشته باشید.

تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *